Bij YETS geloven we dat impact verder gaat dan alleen basketbal. Het draait om jongeren laten voelen dat ze gezien worden, erbij horen en er niet alleen voor staan, juist wanneer het leven tegenzit.
Voor een van onze jongeren was de afgelopen periode ontzettend zwaar. Door nierproblemen kon hij al weken niet naar school én niet naar YETS komen. Vorige week stond hem bovendien een belangrijke nieroperatie te wachten. Daardoor moest hij niet alleen de laatste wedstrijd van het reguliere seizoen missen (YETS Basketball League), maar ook de uitreiking en de fundraiser.
Binnen YETS voelde dat voor niemand als een passend einde van het seizoen. Daarom maakten de coaches samen met de jongeren een speciale spelerskaart voor Enda, verzamelden ze mooie foto’s en schreven teamgenoten persoonlijke boodschappen voor hem. Na de wedstrijd ging een deel van het team langs bij zijn huis om hem de cadeautjes te geven en hem succes te wensen voor zijn operatie.
Misschien een klein gebaar, maar precies waar YETS voor staat: jongeren laten voelen dat ze deel uitmaken van een community die ook buiten het veld naast hen blijft staan. Want echte impact zit vaak niet in grote momenten, maar juist in laten zien dat iemand nooit vergeten wordt.
